Dorfin S.C.


6 powodów, dla których warto korzystać z usług bura rachunkowego!

 

Korzystanie z usług biura rachunkowego staje się coraz popularniejsze. Stałe zmiany i nowe ustawy sprawiają, że wielu przedsiębiorców obawia się kar i grzywny spowodowanych niedopatrzeniami, dlatego też decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy skrupulatnie zajmą się wszelkimi dokumentami, rozliczeniami i innymi sprawami podatkowymi. Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

 

Oto 6 powodów, dla których warto korzystać z usług biura rachunkowego!

 

1. Dostępność biura rachunkowego

 

Tak naprawdę wielu biur rachunkowych czynna jest każdego dnia. Skorzystanie z księgowego, który samodzielnie zajmuje się obsługa kilku biur, może okazać się złą decyzją, gdyż taka osoba może się rozchorować lub wyjechać wtedy, kiedy akurat potrzebujemy dostępu do dokumentów. To bardzo ważne, aby pamiętać o takich kwestiach. W dni robocze biuro rachunkowe powinno zawsze przyjąć swoich klientów i udzielić fachowej pomocy bądź też dostępu do danych dokumentów. Takie kwestie, jak urlopy, czy wyjazdy nie powinny obchodzić klientów, którzy podpisali stosowną umowę z biurem rachunkowym. To bez wątpienia ogromne ułatwienie.

 

2. Niższe koszty

 

Co ciekawe, wybranie oferty biura rachunkowego wiążę się najczęściej także ze znacznie mniejszymi kosztami, niż wybór księgowego. Odchodzą w tym przypadku koszty literatury podatkowo finansowej, czy kursów. Warto także pamiętać, że zatrudnienie osoby do działu księgowości wiążę się z koniecznością wyposażenia gabinetu i zapewnienia danej osobie odpowiednich warunków do pracy, sprzętu elektronicznego oraz innych dodatków.

 

3. Dodatkowe usługi

 

Poza prowadzeniem księgowości bardzo często konieczne jest także skorzystanie z dodatkowych usług, na przykład biegłego rewidenta, który sprawdzi sprawozdania podatkowe. W wielu przypadkach konieczne jest także uzyskanie opieki prawnej. 

 

4. Brak odpowiedzialności za błędy

 

W tym przypadku bardzo dużo zależy od tego, czy umowa z biurem rachunkowym jest dobrze skonstruowana. Zgodnie z zasadą jednak to biuro rachunkowe odpowiada za wszelkie niedopatrzenia oraz problemy. Warto zauważyć, że biura rachunkowe ubezpieczone są w polisy OC, dzięki czemu roszczenia osoby poszkodowanej mogą zostać zaspokojone, a odszkodowanie wypłacone. 

 

5. Sprawna komunikacja

 

Biuro księgowe powinno być cały czas dostępne dla klienta. Wiele placówek, takich jak nasza, oferuje nie tylko bezpośredni kontakt, ale także kontakt telefoniczny i kontakt e-mail. To doskonałe rozwiązanie dla niezmotoryzowanych osób, dla których bezpośredni przyjazd do biura jest problematyczny. To księgowość w najlepszym wydaniu. 

 

6. Wiedza i kompetencje kadry

 

Biuro rachunkowe powinno zatrudniać wyłącznie wykwalifikowane osoby, dla których księgowość nie ma żadnych tajemnic. Korzystając z usług naszego biura, mogą mieć Państwo pewność, że zatrudnione osoby wykonują swoją pracę rzetelnie oraz profesjonalnie. Stale poszerzamy naszą wiedzę oraz orientujemy się w nadchodzących zmianach, o których od razu informujemy naszych Klientów. 

 

Dlaczego biuro rachunkowe to dobry pomysł?

 

Podsumowując, korzystanie z biura rachunkowego ma wiele korzyści. Tak więc korzystanie z usług biura rachunkowego to:

Jak znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe?

 

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, gdyż od wielu lat świadczymy usługi z zakresu księgowości. Prowadzimy księgowość zarówno małych, jak i dużych firm, a nowości i zmiany w prawie nie mają dla nas żadnych tajemnic. W celu zapoznania się z naszą ofertą zapraszamy do wejścia w zakładkę ,,oferta''. Dzięki nam prowadzenie działalności staje się niezwykle przyjemne.